Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde .

Home   >   PODŘIPSKO   >   Výstava Sakrální památky Podřipska

Výstava Sakrální památky Podřipska

Zajímavé pohledy na Roudnici a Roudnicko přináší nová fotografická výstava s názvem "Sakrální památky Podřipska" již zesnulého roudnického fotografa, kronikáře a sběratele Vladimíra Paudery (1905–1995).
DatumKdy: 12.9.2017 - 2.1.2018 MístoKde: Roudnice nad Labem

Informace

Fotografie jsou umístěny v původních paspartách s originálními popisky přímo od autora. Část z nich byla vystavena již v roce 1978 v prostorách roudnické spořitelny. Jelikož Podřipské muzeum ve svých sbírkách disponuje značným množstvím fotografií Vladimíra Paudery, plánujeme v následujících obdobích ve výstavní činnosti pokračovat. Veřejnost se tak může těšit ještě na další tématicky různě zaměřené cykly. Stávající výstava dvaceti kusů černobílých fotografií potrvá do 2. 1. 2018.
Závěrem bychom se rádi zmínili o tom, že rodina Pauderových patřila v našem městě ke starousedlým. Jméno Paudera znali občané nejen v souvislostí s fotografickou činností, ale především ti starší s provozem hodinářství na dnešním náměstí Jana z Dražic či firmou "Rádio Paudera". Podnikatelská činnost zde měla hluboké kořeny zasahující ještě do dob před první světovou válkou. Rodina se později přestěhovala do Budyně nad Ohří, kde donedávna žil mladší syn nesoucí stejné jméno po otci.
Na závěr bychom rádi uvedli, že fotografie zachycující hodinářský obchod v původní podobě byla vybrána do další části výstavy "Roudnice kdysi a nyní", která je již ke zhlédnutí v budově Městského úřadu a bude brzy rozšířena o několik desítek dalších zajímavých pohledů na naše město.

Akce k 850. výročí první písemné zmínky o Roudnici nad Labem

Adresa

Podřipské muzeum v Roudnici nad Labem
Nám. Jana z Dražic 101, 413 01 Roudnice nad Labem
Tel.:+420 416 810 761
podripskemuzeum@seznam.cz
www.podripskemuzeum.cz

Plánovač trasy

Start trasy
Cíl trasy

MAPA - Výstava Sakrální památky Podřipska